קינגסטון מדפים

בלוג

כיצד לבחור מדפים לבית?

כיצד לבחור מדפים לבית?

ראיתם פעם בית בלי מדפים? אולי כן, אך בטח תסכימו שמדובר במחזה לא מאוד שגרתי. מדפים הם חלק חשוב ואינהרנטי כמעט בכל בית בישראל ובעולם, והם מסייעים במגוון פונקציות שימושיות. במאמר הבא נעסוק בשאלה חשובה בתחום המדפים: איך בוחרים מדפים לבית?

מתחשבים בכל הפרמטרים

לכאורה מדפים לבית הם סיפור פשוט. כשאנו חושבים על מדפים לבית לרובנו עולה תמונה די אחידה של משטח עץ מוארך עליו מונחים כל מיני חפצים, לרוב ספרים ומחברות. אך למעשה מדפים לבית הם עולם שלם ומגוון. ישנם סוגים רבים של מדפים: מדפים מעוצבים לבית, מדפים לעומס כבד, מדפים מחומרים שונים ועוד רבים וטובים. כאשר בוחרים מדפים רצוי לשקלל את כל הפרמטרים שעשויים לעניין אתכם בשביל להגיע לתשובה המנצחת. קריטריונים נפוצים הם מידות המדף, המשקל שהוא מיועד להחזיק, מיקומו בחלל הבית, חומרי הגלם האהובים עליכם, והאלמנט הבטיחותי שלו. חשוב כמובן גם לעמוד במגבלות התקציב ולא לחרוג ממה שהקצבתם עבור מדפים. כשיש לכם תשובות מדויקות לכל אחת מתתי השאלות הללו, בחירת המדף תהיה כבר עניין קליל למדי, כל שצריך הוא לבחור את ההוא שעומד בכמה שיותר דרישות.

לא על העץ לבדו

מדפי בית מקושרים לרוב למוצרי נגרות. רובנו הלא יצירתי מדמיין אותם עשויים מעץ כזה או אחר. אבל האמת לא יכולה להיות רחוקה יותר מכך והיום השוק מגוון הרבה יותר ממספר העצים ביער הקרוב לביתכם. כך למשל, מדפי מתכת לבית הפכו להיות פתרון טרנדי שמקובל ביותר ויותר בתים. הסיבה לכך היא עיצוביות מודרנית בלתי מתפשרת יחד עם פונקציונליות מרשימה: קל לנקות את המדפים האלו, הם עומדים תחת לחץ כבד והם אפילו לא כל כך יקרים. מדפי מתכת הם בהחלט מוצר שכדאי לשקול בעת בחירת מדפים לבית, כמו גם חומרי גלם אחרים, מעניינים ופחות שגרתיים מהעץ הקלאסי.

הכל עניין של התאמה

פתרון נוסף שהולך ותופס אופנתיות הוא שימוש במדפים הקרויים מדפים מודולריים. מדפים אלו נשלפים בקלות ומאפשרים עיצוב וריענון של המרחב בכל פעם מחדש. יחד עם תרומתם לדקורציה המודרנית המדפים האלו נחשבים לפתרון יעיל במיוחד עבור כאלו שהאחסון שלהם הוא עניין דינמי. נכון, זה אולי לא הבחירה הראשונה לסלון (שם לרוב מציגים אוסף קבוע של חפצים כמו ספרים או דיסקים) אך בהחלט מדובר בפתרון יצירתי ונוח לחללים אחרים בבית כמו חדרי הילדים, המחסן הביתי ואפילו חדר המקלחת. המודולריות של המדפים נותנת אפשרויות משחק מגוונות שמקלות באופן משמעותי על אחסון חפצים שונים במקומות שונים.

מי אמר שהמדף הוא מלבן?

הנה עוד שאלה שכדאי לאתגר: מי אמר שהמדף חייב להיות בצורה מלבנית? על אף שהתרגלנו לפתרונות אחסון שטוחים וארוכים הם ממש לא האופציה היחידה. כשאתם בוחרים מדף חשבו כיצד אתם רוצים שייראה ואל תגבילו את הדמיון שלכם למדפים של סופרמרקט, אפשר ללכת הרבה יותר רחוק.

 

 

 

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

פתרונות אחסון מתקדמים לבית

פתרונות אחסון מתקדמים לבית

פתרונות אחסון, הם הכרחיים בכל בית ממוצא, הרי תמיד יש מה לאחסן אם זה את בגדי החורף, שמיכות, כריות מוצרים שלא בשימוש ועוד מגוון רב…

המשך קריאה
נזקי הקרינה האלקטרומגנטית

נזקי הקרינה האלקטרומגנטית

בעידן שלנו, שאנחנו חיים סביב מגוון של תקשורת אלחוטיות, אנו מוקפים למעשה במקורות רבים שפולטים קרינה שהיא אלקטרומגנטית, קרינה שהיא נטולת יונים חשמליים והיא מגיעה…

המשך קריאה